ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ - ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ : Πρωτάθλημα Νέων ΕΠΣΑ. Α.Ο. ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: 1-1

Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015

Πρωτάθλημα Νέων ΕΠΣΑ. Α.Ο. ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: 1-1

Του Άγγελου Κάνδηλα
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς οι ομάδες νέων του Α.Ο. Χαραυγιακού Ηλιούπολης και Διανα Ηλιούπολης στον αγώνα που έγινε σήμερα Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015 στις 9:30 στο Β’ Αθλητικό Κέντρο Ηλιούπολης (γήπεδο Αγίας Μαρίνας – Διάνα) για την 7η αγωνιστική του 4ου ομίλου του πρωταθλήματος Ε.Π.Σ.Α.

Ο Χαραυγιακός προηγήθηκε 1-0 στις αρχές του αγώνα με δυνατό σουτ του Κουντουριώτη Αλέξανδρου, σκορ με το οποίο έληξε το α’ ημίχρονο.

Στο β’ ημίχρονο και ενώ ο Χαραυγιακός πίεζε για να πετύχει δεύτερο τέρμα ένας κακός υπολογισμός του τερματοφύλακα του Χαραυγιακού σε μια αντεπίθεση των ποδοσφαιριστών της Διανα έφερε την ισοφάριση και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά των ομάδων νέων διότι σε μια κρίσιμη περίοδο της σχολικής τους ζωής αφιερώνουν το λιγοστό ελεύθερο χρόνο τους στον αθλητισμό.

Για την ομάδα του Α.Ο. Χαραυγιακού Ηλιούπολης που προπονεί ο Θανάσης Μασούρας αγωνίσθηκαν:

Κορωνέλλος Μιχάλης, Βρακάς Φώτης, Κονιδάρης Γεώργιος Γεωργίου Χρήστος, Παναγιωτακόπουλος Αλέκος, Τσιατας Παναγιώτης, Στούγιος ΓεώργΙος, Αρβανιτάκης Νικόλαος, Γεωργίου Ταξιάρχης, Θανάτη Χρήστος, Κουντουριώτης Αλέξανδρος, Πελέκης Γεώργιος, Γερονικολός Χαράλαμπος, Μάντης Κωνσταντίνος, Παπαγιάννης Παναγιώτης, Μουλατσιώτης Σεραφείμ, Βερώνης Στέφανος.

Διαιτήτευσαν τον αγώνα οι Μημίδης Ι, Παναγιωταρας Γ, Κούλης Δ.